Teçhizat Depolama

Teçhizat Depolama Her geçen gün lojistik faaliyetlerinin başlıkları kendi içinde alt başlıklara ayrılmaktadır. İşte o alt başlıklardan bir tanesi olan depolama da kendi içinde ayrılıyor. Onlardan bir tanesi de ülkemizde giderek daha çok talep görmeye başlayan ama hali hazırda çok az firmanın hizmet verdiği teçhizat depolamasıdır. Son derece tematik, konuya çok iyi bir biçimde hakim olunması gereken bir sektördür. Bunun için de alanında uzman bir ekibin hizmet verdiği bir firma ile çalışmak karşılıklı olarak memnuniyeti sağlayacaktır. İşte Rıfatoğlu firmamız da sizlere teçhizat depolama hususunda son derece titiz bir işçilik sunan firmaların başında gelmektedir. 

Teçhizat Depolama Nasıl Yapılır?

Adım adım giderek bilmeyenler açısından teçhizat depolama nedir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Bu hizmet gerek kişilerin özel, gerek her tür firmanın kendilerine ait olan teçhizatlarının kendi mevcut ortamları dışında kısa ya da uzun süreli olarak depolanması hizmetidir. Gerek firmalar gerek ise kişiler neden böylesi bir hizmete gerek duyar sorusunun yanıtı ise ellerinde mevcut olan teçhizat için bulundukları ortamda yer olmaması ve/veya adres değişimine gittikleri için bir süre için yanlarında bulunduramayacak olmalarıdır. Elbette başka nedenler de olabilir. Nedeni ne olursa olsun böylesi bir hizmet çok daha kişisel, çok daha tematik bir hizmet alanıdır.

Ülkemizde bu alanda hizmet veren nadir firmalardan bir tanesi de bizim firmamızdır. Nasıl teçhizat depolamanın yapıldığı konusunda da bilgi vermek gerekir ise müşteriden böyle bir talep geldiği zaman müşterinin teçhizatlarının alınacağı adrese gidilerek öncelikli olarak bir fizibilite yapılır. Sonrasında eşyanın türü, özellikleri ve miktarı belirlendikten sonra kendi adresimizde buna uygun yer ayarlaması yapılır. Müşteri de bu konuda bilgilendirilir ve karşılıklı mutabık olunan bir sözleşme imzalanır. Sonrasında belirlenen gün ve saatte müşterinin adresine gidilerek teçhizatlar alınır. Bundan sonrasında ise depolama alanına gelerek depolama standartlara uygun bir biçimde gerçekleştirilir. Her bir proses özel bir uzmanlık alanıdır.


Teçhizat Depolama Hizmeti Alırken Bilinmesi Gerekenler

Teçhizat depolama hizmeti alımına gidileceği zaman firma seçimi son derece önemlidir. İster firma olarak böylesi bir hizmet alınsın, ister kişisel amaçlı olarak böylesi bir hizmet alınsın sonuçta işin içinde teçhizat olduğu için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Seçilecek olan eşya depolama firmasının bu alanda tam yetkin olduğundan emin olunmalıdır. Mutlaka referansları ve kimlere bu alanda hizmet verdiği iyice araştırılmalıdır. Firmanın taşımacılık için kullandığı araçların bu iş için uygun nakliyat araçları olduğundan emin olunmalıdır. Tüm bunların yanı sıra depolama yapılacak olan alanında temiz, hijyenik ve korunaklı olduğundan emin olunmalıdır. Kamera takip sistemi mutlaka yer almalıdır. Tüm bunların yanı sıra eşyalar depolama alanında kaldığı sürece her türlü riske karşı sigortalanması talep edilmelidir. İşin fiyat kısmı en son ele alınmalıdır. Alanında en iyi olan firma seçilmelidir ki firmamız sizin de incelediğiniz de göreceğiniz gibi teçhizat depolamada en doğru tercihtir.


Teçhizat Depolama Fiyatları 

Son olarak teçhizat depolama fiyatları tamamen kişiye, kuruma özeldir. Her firmanın kendince bir fiyat politikası vardır. Bunun yanı sıra teçhizat miktarına, ne kadar süre ile eşyaların kalacağına göre fiyatlar değişir. Yine de firmamız hizmet kalitemiz de göz önüne alındığında son derece uygun fiyatlıdır. Ödeme konusunda ise kredi kartı ile ödeme, hesap numarasına havale, peşin ödeme gibi değişik ödeme seçenekleri vardır. Kişiler kendilerine en uygun olanı seçerek ödeme yapabilir.