Özel Eşya Depolama

Özel Eşya Depolama

İnsanların gündelik yaşamda kullanmakta olduğu çok değişik türden objeler bulunuyor. Bu objelerin hepsi farklı gereksinimlere hitap ediyor. Kimi zaman da kısa ya da uzun süreli olarak özel eşya depolama hizmeti alınması gerekli olabiliyor. 

İnsanların özel eşyalarının depolanması alanında hizmet almasının çok farklı nedenleri bulunuyor. Kişinin taşınma, evinde tadilat, kısa bir süre başka bir yerde yaşayacağı için eşyalarını bulunduğu yerde bulundurması mümkün değildir. Böylesi bir durumda da özel eşya depolanması hizmetinin alınması kaçınılmaz hale gelir.

İnsanların bu hizmete gereksinim duymasının bir diğer nedeni de mevcut olan özel eşyalara artık gereksinim kalmamıştır ama insanlar bu eşyaları ellerinden çıkıp çıkaramayacağına bir türlü karar veremez. Ya da yaşadıkları mekana yeni özel eşyalar alınmıştır ve bu eşyaları da insanlar atmaya kıyamadıkları için bir süreliğine depoya koymak gereği koyarlar. 

Özel Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Her nasıl olursa olsun kişisel eşyaların depolanması günümüzde en çok talep gören lojistik sektörünün alt alanlarından bir tanesidir. Burada özel eşya olarak  kişisel ev eşyası depolama hizmeti de alınabilmektedir. İşin en temelinde eşya depolama hizmeti kendi içinde alt başlıklara ayrılan her biri özel bir önem ve uzmanlık isteyen bir sektördür. Böylesi bir hizmet ise ana hatları ile şu şekilde gerçekleşir.

Öncelikli olarak kişilerden firmalara böylesi bir istem geldiği zaman depolama firması yetkilileri bu istemde bulunan kişinin adresine belirlenen gün ve saatte giderek bir fizibilite yapar. Burada amaç ne tür eşyalar depolanacak ona göre en uygun yerin belirlenmesidir. Bunun akabinde diğer unsurlar müşteri ile görüşülür. Yani ne kadar süre ile eşyaların depolanacağı ve fiyat konusu ele alınır. Ortaklaşa olarak bu konularda da mutabık olunduktan sonra iki tarafı da bağlayıcı unsurları olan bir sözleşme imzalanır. Sonrasında yine belirlenen gün ve saatte depolanacak olan eşyalar müşterinin adresinden alınarak depolama yapılacak olan alana getirilerek eşyalara en ufak bir zarar gelmeyecek biçimde depolama yapılır. Müşteriler de ister ise süreci ister gelerek, ister kamera ile an be an takip edebilir.

Özel Eşya Depolama Firması Seçerken Bilinmesi Gerekenler

Özel eşya depolama firması seçimi hususu son derece önemli olan bir husustur ve kesinlikle rastgele yapılamaz. Bu noktada hizmet alınmadan önce son derece hassas bir biçimde araştırma yapmak ve nihai kararı sonrasında vermek gerekir. Eğer eşya depolama hizmeti alınacak ise öncelikli olarak ilgili firmanın ne kadar süre ile bu alanda hizmet verdiğine bakılmalıdır. Mutlaka uzun süredir sektörde olan, alanında kendini kanıtlamış, doğru referansları olan firmalardan hizmet alımına gidilmelidir. Dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken bir diğer önemli olan husus ise sonuçta sizin özel eşyalarınız olduğu için gerekli olan gizliliğe ne kadar dikkat ettiğidir. Bu noktada her türlü güvence mutlaka verilmelidir. Eşyalarını depolama firmasına veren kişiler diledikleri her zaman eşyalarını kamera ile görüntüleyebilmelidir. Bulunulan alanın  korunaklı, temiz ve hijyenik olması, düzenli olarak da temizlenmesi gerekir. Temizlik konusu son derece önemlidir. Eşyalar depolama alanında kaldığı sürece  her türlü riske karşı eşya sigortası ile sigortalanmalıdır.

Özel Eşya Depolama Fiyatları 

Özel eşya depolama fiyatları farklı parametrelere bağlı olarak değişir. Her depolama firmasının kendince bir fiyat politikası vardır. Bunun yanında kaplayacağı yer açısından eşya miktarı da fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Eşyanın ne kadar süre ile kalacağı da fiyatları belirleyen bir diğer önemli olan parametredir. Ödemeler ise nakit ya da kredi kartı ile olabilmektedir.