İstanbul Büro Malzemesi Depolama

blog

İstanbul Büro Malzemesi Depolama

İstanbul Büro Malzemesi Depolama

Lojistik sektörü dünyanın en eski en önemli sektörleri arasında yer alıyor. Teknolojinin ilerlemesi ile de beraber kendi içinde alt başlıklara uzmanlaşma alanlarına ayrılarak ilerliyor.  Nakliyat sektörü lojistik işinin en önemli olan alt başlığıdır ve bu alanda da son derece önemli bir uzmanlaşma vardır. Her geçen gün arz talep meselesine bağlı olarak özel, farklı, yeni uzmanlık alanları ortaya çıkmaktadır. İşte onlardan bir tanesi giderek çok daha fazla talep gören büro malzemeleri depolama hizmetidir. Özellikle İstanbul gibi hem nüfus yoğunluğu, hem iş hacmi son derece yüksek olan bir kentte son derece ciddi bir talep vardır. Son dönemlerde çok fazla talep olmasına rağmen böylesi bir iş başlı başına özel bir alan olduğu için hizmet veren firma sayısı bir elin parmakları kadar azdır. Bizim firmamız da onlardan bir tanesidir.


Büro Malzeme Depolama Nasıl Yapılır?

Büro malzemelerinin depolanması genel anlamda bakıldığında öncelikli olarak eşya depolama hizmetinin bir alt başlığıdır. Diğer birçok depolama hizmeti gibi son derece tematik olan bir alandır. Burada şu hususun altını çizmek gerekir ki büro malzemeleri kapsam olarak son derece geniştir. Ayrıca her firmanın kendine ait özelliği ve özel şeyleri vardır. İşte firmamız tüm bunların farkındalığı ile hizmet verir. Tematik bir alan olduğu hiçbir biçimde göz ardı edilmemelidir.


Depolama firmamıza böylesi bir talep geldiği zaman ilk olarak belirlenen gün ve saatte ilgili adrese giderek büro malzemelerinin neler olduğu saptanır. Bunun sonrasında buna uygun bir fizibilite çalışması yapılır. Depoda ne kadar ve ne tür bir yer ayrılacak, nasıl bir depolama yapılacak onlar belirlenir. Bunların akabinde müşteriye gerekli tüm bilgileri içeren her iki tarafı da bağlayıcı özellikleri olan bir sözleşme sunulur ve mutabık olduktan sonra imzalanır. Akabinde belirlenen gün ve saatte büro malzemeleri adresten alınarak depolanacak olan alana en korunaklı, en güvenli bir biçimde taşınır. Sonrasında da büro malzemelerine en ufak bir zarar gelmeyecek biçimde depolanarak müşteri onayına sunulur. Onlar tarafından bir eksik ya da yanlış görülür ise gerekli düzenleme-değişim anında yapılır.


Depolama Hizmeti Alırken Bilinmesi Gerekenler

Büro malzeme depolama hizmeti diğer depolama hizmetlerine kıyasla biraz daha dikkatlice araştırma yapılarak hizmet alınması gereken bir sektördür. Öncelikli olarak bu alanda hizmet veren firmalar araştırılmalı ve özellikle bu alanda hizmet veren firma var mı öğrenilmelidir. Sonrasında bu firmanın referanslarına bakılmalıdır. Alanında yetki belgeleri var mı, legal bir firma mı onlar öğrenilmelidir. Sonrasında ne tür bir alanda büro malzemelerini depolayacağı, kamera ile müşterinin dilediği zaman kontrol etmesine izin veriyor mu onlar öğrenilmelidir. Bu noktada ayrıca eşyaların temiz ve korunaklı bir ortamda kaldığından emin olunmalıdır. Yine depolama firmasında kaldığı sürece eşya sigortası yaptığından olası her türlü riske karşı önlem aldığından emin olunmalıdır. İşin finansal kısmı ise tüm bunlardan sonra değerlendirilmelidir. Hiçbir şekilde kafada soru işareti kalmamalıdır. Nitekim firmamız bu alanda tüm yeterlilikleri taşımaktadır.


Büro Malzemeleri Depolama Fiyatları

Büro malzemeleri depolama fiyatları noktasında firmamızın fiyatları son derece uygundur. Fiyatlar yapılan fizibilite çalışması sonrası ortaya çıkar. Öncelikle olarak fiyatı belirleyen kriterler arasında toplam eşya miktarı gelir. Ayrıca ne kadar süre ile büro malzemelerinin depolanacağı da fiyatları belirleyen bir diğer unsurdur. Ödeme noktasında ise müşterilere her türlü kolaylık sağlanır. Peşin ödeme, hesap numarasına havale, kredi kartı ile ödeme gibi muhtelif ödeme seçenekleri vardır.

Sosyal Paylaşım :